PROGRAM HASÍK CZ PŘIPRAVIL 1000. INSTRUKTORA

"Děkujeme Vám, instruktorům preventivně výchovného programu Hasík CZ, za vaši velmi milou společnost po celou dobu jeho fungování! Každý jsme jedna tisícina něčeho velmi neobvyklého. Málokde na světě se hasiči dětem věnují tak podrobně a zodpovědně, jako je tomu v rámci našeho projektu. Na úkor svého volného času, rodin, či pracovních "bočáků", vyrážíme za dětmi do škol, abychom byli alespoň o jeden krok napřed před neštěstími, která řešíme v rámci naší profese. Už tak bychom mohli být spokojeni, ale nebyli jsme. Díky tomu přinášíme každoročně téměř 50 tisícům dětí v ČR život zachraňující informace - vykouzlíme ve tváři úsměv. Tohle číslo každým rokem narůstá ... Díky Vám."

Za tým Hasík CZ Štěpán Mikulka

Pro zajímavost:

  1. První oficiální výcvik instruktorů programu Hasík CZ proběhl v říjnu 2002 na stanici v Bruntále a kromě "domorodců z kraje zubatých žab" se jej zúčastnila i početná klika osmi příslušníků HZS Prostějov.

  2. V květnu 2009 jsme slavili první "jubileum" - 500tý absolvent našeho programu (výcvik pro HZS Olomouckého kraje). Článek Štěpána Mikulky ZDE.

  3. Aby mohl být vyškolen 1000. účastník, muselo proběhnout 47 pětidenních výcviků, t.j. 235 vzdělávacích dnů (resp. 1410 vzdělávacích hodin).

  4. Jelikož na všechny výcviky vyjíždíme z Bruntálu, bylo nutno do Jánských Koupelí, Tišnova, Otrokovic, Frýdku - Místku, Kamenice, Zbiroha, Prahy ... (zkrátka všude tam, kde vzdělávání probíhalo) najezdit přes 10 tisíc kilometrů! Nejdelší výjezdová "štreka" nás teprve čeká - letošní pilotní výcvik pro HZS Ústeckého kraje proběhne v Teplicích - sice lázně, ale už hodně vzdálená bruntálská periferie (nejrychlejší cesta po D1 = 430 km).

  5. A kdo je tedy tím vyvoleným? Kristínka Bartlová z SDH Hrušovany u Brna, která získala náš zlatý certifikát 1000. účastníka na výcviku pro HZS Jihomoravského kraje v Brně.


Realizační tým HASÍK CZ